اخبار شبکه اجتماعی

راهکارهای بازیابی رمز عبور اینستاگرام: آموزش و تغییر رمز

راهکارهای بازیابی رمز عبور اینستاگرام

تغییر رمز اینستاگرام: روش‌های مختلف برای بازیابی

در این مقاله به چهار راه معتبر و تضمینی برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام پرداخته‌ایم. تغییر رمز حتی در شرایطی که به رمز قبلی دسترسی ندارید، امکان‌پذیر است. در ادامه با روش‌هایی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، آشنا خواهید شد.

آموزش تغییر رمز اینستاگرام

تغییر رمز اینستاگرام کاری پیچیده نیست و می‌توانید با استفاده از چهار روش ساده، رمز عبور حساب کاربری خود را تغییر دهید. این روش‌ها عبارتند از:

تغییر رمز از تنظیمات اینستاگرام

1. وارد اینستاگرام شده و منوی سمت راست را باز کنید.
2. وارد بخش “تنظیمات” شوید.
3. از بین گزینه‌های موجود، “امنیت” را انتخاب کنید.
4. روی گزینه “رمز” کلیک کنید تا وارد صفحه تغییر رمز شوید.
5. در قسمت “رمز فعلی” رمز عبور قبلی خود و در دو قسمت بعدی رمز جدید را وارد کنید و در نهایت دکمه تیک را بزنید.

تغییر رمز از طریق فراموشی رمز در اینستاگرام

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از طریق فراموشی رمز در اینستاگرام، آن را بازیابی کنید. مراحل زیر را برای این کار دنبال کنید:

1. در گوشی آیفون یا آیپد، وارد برنامه اینستاگرام شوید و روی “فراموشی رمز عبور” کلیک کنید. در گوشی‌های اندروید نیز برای بازیابی رمز عبور، “کمک در ورود به حساب” را انتخاب کنید.
2. در قسمت بعد، نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفنی که با آن در اینستاگرام ثبت نام کرده‌اید را وارد کنید و گزینه “بعدی” را بزنید.

در این مرحله، اینستاگرام دو راهکار برای بازیابی رمز ارائه می‌دهد:

1. ارسال ایمیل: در صورتی که در زمان ثبت نام در اینستاگرام ایمیل خود را وارد کرده‌اید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. با انتخاب “ارسال ایمیل”، اینستاگرام یک ایمیل حاوی لینک بازیابی رمز عبور به شما ارسال می‌کند که امکان تغییر رمز جدید را فراهم می‌کند.

2. ارسال پیامک: در صورتی که در زمان ثبت نام از شماره تلفن استفاده کرده‌اید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. با انتخاب “ارسال پیامک”، اینستاگرام یک پیامک حاوی کد بازیابی رمز عبور به شما ارسال می‌کند که شما باید آن را وارد کنید تا بتوانید رمز جدیدی تنظیم کنید.

با استفاده از هر یک از راهکارهای فوق، می‌توانید رمز عبور خود را در اینستاگرام تغییر دهید و دسترسی به حساب کاربری خود را بازیابی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *